Szanowna Pani, Szanowny Panie

nazywam się Maciej Nowicki i z dumą pragnę Państwa poinformować, że podjąłem decyzję o utworzeniu bezpartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców „OBYWATELE KONINA” i kandydowaniu w kwietniowych wyborach na Urząd Prezydenta Miasta Konina.

              Mam 39 lat i jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Urodziłem się i wychowałem w Koninie. Tutaj też stawiałem pierwsze kroki jako przedszkolak, uczeń i student. Z wykształcenia jestem specjalistą z tytułem magistra w dziedzinie administracji samorządowej i ekonomii, a prywatnie moją pasją jest kolarstwo i stare samochody.

Wierzę, że kluczem do prawdziwego rozwoju Konina jest SZACUNEK. Szacunek, który otwiera drzwi do dialogu, a DIALOG to pierwszy krok do zbudowania prawdziwej wspólnoty. Wspólnoty, w której nie ma miejsca na lekceważenie, pychę, obrażanie innych, hejt czy poniżanie. Nasze Miasto jak tlenu potrzebuje DIALOGU i WSPÓLNOTY!

Mój start w wyborach to zdecydowany sprzeciw wobec dotychczasowej praktyki utożsamiania samorządu z władzą, która daje przywileje, stanowiska i duże pieniądze. Władzą, która nie szanuje człowieka, nie interesuje się jego problemami i nie ma dla niego czasu! A przecież to nie politycy, nie radni i nie prezydenci tworzą nasze miasto. To Wy, Obywatele Konina, jesteście najważniejszym ogniwem lokalnej społeczności i powinniście mieć realny wpływ na to co dzieje się w Koninie. Kandydaci, którzy w kampanii wyborczej walczą tylko o władzę, chwalą siebie, skrzętnie chowają porażki i puste obietnice, które kiedyś składali. Przypominają sobie o mieszkańcach na chwilę przed wyborami. NIE można się zamykać na 5 lat w swoim gabinetowym, partyjnym sosie i zajmować się dzieleniem stanowisk. Lokalnie powinniśmy być wspólnotą ponad podziałami.

Ludzie tworzący Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Nowickiego „OBYWATELE KONINA” – członkowie, sympatycy i kandydaci na radnych to drużyna entuzjastów. Niezależnie od poglądów będziemy tworzyć Konin lepszym miejscem do codziennego życia! Z Waszą pomocą zmienimy oblicze naszego miasta! Dlatego będę rozmawiał ze wszystkimi mieszkańcami: seniorami, młodzieżą, przedsiębiorcami, społecznikami, związkami zawodowymi, organizacjami pozarządowymi, kibicami, sportowcami oraz pasjonatami różnych dziedzin i aktywności. Samorząd to nie władza – to wspólnota, która musi podążać za potrzebami mieszkańców i z wielką starannością oraz racjonalnością gospodarować publicznymi pieniędzmi.

Marzę o Koninie przyjaznym wszystkim pokoleniom. Przyjaznym młodym rodzinom, z nowymi mieszkaniami i atrakcyjnymi działkami pod budowę domów jednorodzinnych.  Trudnym zadaniem dla samorządu jest wspieranie powstawania nowych miejsc pracy. Ale jego obowiązkiem jest zapewnić LOKALNYM i zewnętrznym PRZEDSIĘBIORCOM jak najlepsze warunki do inwestowania, a nie tylko podwyższanie podatków!

Ogromną, wręcz pokoleniową szansę rozwoju naszego miasta i nadzieję na dobrobyt jego mieszkańców upatruję w planowanym powstaniu elektrowni jądrowej w Pątnowie. Zaangażowanie w ten projekt solidnych partnerów biznesowych, w tym spółki Skarbu Państwa, napawa optymizmem. Konin ma szansę przyciągnąć duże firmy i stać się centrum nowoczesnych technologii, tworząc warunki do rozwoju usług innowacyjnych.  W trosce o zdrowie Koninian, za najważniejszy obowiązek samorządu uważam otrzymanie gwarancji, że zastosowana technologia jądrowa będzie spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Osobiście postaram się zaangażować inwestorów w realizację potrzeb lokalnej społeczności, w tym w przebudowę drogi krajowej nr 25 i całego układu komunikacyjnego dzielnic północnych oraz w długo oczekiwaną przez mieszkańców budowę Solankowego Centrum Zdrowia i Rehabilitacji!

Tak, wybudujemy wreszcie Termy w Koninie, bo pozyskamy sprzymierzeńców i wiemy, jak to zrobić! Wielu obiecywało, wygrali nawet wybory, mijają lata a Wyspa Pociejewo ciągle jest zarośnięta krzakami. Czas na odważne otwarcie tego terenu dla Obywateli naszego miasta, okolicznych miejscowości i turystów. Wyspa Pociejewo będzie wypoczynkowym parkiem, z kompleksową ofertą rekreacyjną, leczniczą i sportową. W ramach propagowania profilaktyki i holistycznego podejścia do zdrowia w Domu lekarza Zemełki stworzymy Centrum Kultury Zdrowotnej.

Ponadto zaproponujemy mieszkańcom zastąpienie popadającego w ruinę Stadionu im. Złotej Jedenastki i wyłączonego z użytkowania Amfiteatru jednym nowoczesnym stadionem z areną amfiteatru. Jeżeli Koninianie zaakceptują nasz pomysł, to powstanie funkcjonalny obiekt łączący kulturę ze sportem – AmfiStadion.  

Tylko RAZEM, realizując ambitne projekty, wydobędziemy Konin z otchłani nieodpowiedzialnych decyzji i bezradności. Konin ma potencjał, a jego Obywatele dużo energii, żeby wprowadzić naszą małą ojczyznę na autostradę dynamicznego rozwoju.

Zgodnie z moją obietnicą, pierwsze miejsca na naszych listach do Rady Miasta Konina zajmują silne i ambitne kobiety, co podkreśla moje przekonanie o ważnej roli kobiet w skutecznym i zorientowanym na potrzeby mieszkańców kierowaniu miastem. Ograniczę liczbę stanowisk zastępcy prezydenta do jednego, które po raz pierwszy w historii Konina piastować będzie kobieta. Nadszedł czas na ważny głos kobiet w naszym mieście. 

P.S. Policzkiem dla Koninian jest most na rzece Warcie w przebiegu Trasy Warszawskiej. Jego remont będzie moim priorytetem od pierwszych dni kadencji.

z wyrazami szacunku,

Maciej Nowicki
Kandydat na Prezydenta Miasta Konina

KWW Macieja Nowickiego „OBYWATELE KONINA”